ГІСТЕРОРЕЗЕКТОСКОПІЯ

Гістероскопія - це процедура, яка дозволяє лікарю оглянути порожнину матки. Гістероскопія проводиться за допомогою гістероскопа (тонка трубка, яка вставляється в шийку матки з метою дослідження порожнини матки). Гістероскопія може бути діагностичною або лікувальною.
Що таке діагностична гістероскопія?

Діагностична гістероскопія використовується для діагностики проблем матки. А також для підтвердження результатів інших досліджень, наприклад, гістеросальпінгографія (ГСГ).

Що таке оперативна гістероскопія?

Оперативна гістероскопія використовується для лікування патологій, які було виявлено під час діагностичної гістероскопії .

Ваш лікар може виконувати гістероскопію для корекції наступних станів матки:

- Поліпи і міоми. Гістероскопія використовується щоб видалити ці неракові новоутворення виявлені в матці.

- Спайки, також відомі як синдром Ашермана. Це рубцева тканина, яка може утворитися в матці і призвести до змін в менструальному циклі, а також до безпліддя. За допомогою гістероскопії лікар може знайти і видалити спайки.

- Перегородки. Гістероскопія дає змогу визначити, чи є у вас у матці перегородки, вади розвитку матки (вроджені).

- Аномальна кровотеча. За допомогою гістероскопії лікар може визначити причину важкої або тривалої менструації, а також кровотечі між менструаціями або після менопаузи. Абляція ендометрію є однією з процедур, коли гістероскоп, використовується для руйнування оболонки матки для лікування певних причин тяжкої кровотечі.

Переваги гістероскопії

У порівнянні з іншими, більш інвазивними процедурами, гістероскопія має такі переваги:

- Нетривалий період перебування в лікарні

- Швидке одужання

- Менш травматичний спосіб

- Можливість уникнення гістеректомії

- Можливість уникнення «відкритої» абдомінальної хірургії

Безпечність гістероскопії

Гістероскопія є відносно безпечною процедурою. Однак, як і при будь-якому типі операції, можливі ускладнення. При гістероскопії ускладнення виникають менш ніж в 1 % випадків і можуть включати:

- Ризики, пов'язані з анестезією

- Інфекцію

- Сильну кровотечу

- Травми шийки матки, матки, кишечника і сечового міхура

- Внутрішньоматкові рубці.

Коли повинна виконуватись процедура?

Ваш лікар може порекомендувати планування гістероскопії протягом першого тижня після менструації.

Як проводиться гістероскопія?

Гістероскопія проводитися під загальною (внутрішньовенною) анестезією. Впродовж 6 годин до втручання (якщо воно буде відбуватись під загальною анестезією) Вас попросять не їсти й не пити. Перед процедурою необхідно буде здати ряд аналізів.

При проведенні гістероскопії розрізи не робляться. Гістероскоп вводиться через природні статеві шляхи: піхву, шийку матки, безпосередньо в матку. Для розширення порожнини матки (воно потрібне для того, щоб краще оглянути порожнину матки) через гістероскоп під тиском вводиться рідина або газ. Відеокамера й світловий датчик гістероскопа виводять на екран монітора збільшене в кілька разів зображення порожнини матки, шийкового каналу, отворів фаллопієвих труб.

В діагностичних гістероскопах, як правило, існує канал для введення додаткових інструментів: біопсійних щипців, ножиць, якими можна виконувати невеликі внутрішньоматкові втручання.

В середньому діагностична гістероскопія триває 10-30 хвилин, хірургічна - в залежності від виду операції, від 20 хвилин до 1,5 - 2 годин. Тривалість перебування в лікарні після гістероскопії залежить від об'єму втручання, але звичайно не перевищує 2-3 годин.

Перелік обстежень, необхідних при підготовці до планової гістероскопії:

- Група крові. Резус-фактор

- Загальний аналіз крові розгорнутий

- Сифіліс (RW)

- Гепатит В HBsAg

- Бактеріоскопія піхвових виділень

- Цитологічне дослідження мазка

- Коагулограма

- Загальний аналіз сечі

- Цукор крові (глюкоза)


Вам потрібно з нами зв'язатися?

© 2016 хірургія, вінниця, всі права захищені
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати